Warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/hluk/wpmu-settings.php on line 45
Hluk & Emise

Emise&Hluk




Aktuality

Tunely dostaly zelenou. Zatím

21. 7. 2011

Brno – Práce na Dobrovského tunelech mohou pokračovat. Bez přerušení. Rozhodl o tom Městský soud v Praze. Odmítl odkladný účinek, o který jej žádalo žalující sdružení Velký městský okruh.

Aktivistům vadí nedostatečné protihlukové opatření stavby. „Soud rozhodl, že stavba neohrožuje životní prostředí akutně, jak tvrdil žalobce,“ uvedla mluvčí soudu Martina Lhotáková.

Sdružení už dříve s podobnou žalobou uspělo a stavbu tím načas přerušilo. Ministerstvo dopravy ale v březnu vydalo nové stavební povolení s dodatečnými podmínkami pro stavitele.

Nyní se znovu staví, ale nové povolení je opět terčem žaloby. Tu má soud projednat až v říjnu nebo v listopadu. „Tam se rozhodne, zda je žaloba oprávněná a jestli stavba může pokračovat dál,“ dodala mluvčí.

Podle předsedy sdružení Karla Štěpaníka má tak Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem tunelů, do podzimu možnost protihluková opatření zlepšit. „Soud naše důvody uznává, jen podle něj nejsou akutní. Investor bude muset tak jako tak situaci řešit,“ prohlásil Štěpaník.

Brněnský primátor Roman Onderka ale doufá, že nyní už stavbu nic nezmrazí. „Tunely jsou součástí velkého okruhu, který výrazně zlepší dopravní situaci. Od města mají plnou podporu,“ řekl Onderka.

Zdroj: Brněnský deník. Autor: Anna Fajkusová.


Partnerské servery

Portál Změna klimatu

stromy.arnika.org