Warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/hluk/wpmu-settings.php on line 45
Hluk & Emise

Emise&Hluk
Aktuality

Limity se zatím zvyšovat nebudou. Protest občanů přinesl ovoce.

11. 5. 2011

Plánovaná novela nařízení vlády č. 148/2006 Sb., která měla přinést zvýšení hygienických limitů hluku, byla nejspíš odložena. Lze tak usuzovat alespoň z informací na stránkách vlády, podle kterých bylo již v prosinci ukončeno zasílání připomínek, novela však není na programu nejbližšího jednání vlády.

Nepoučitelní úředníci: Proč se kraj vyhýbá posouzení variant dopravních projektů?

21. 4. 2011

Nejvyšší správní soud včera (20. 4. 2011) rozhodl o zrušení částí hned dvou územních plánů, které obsahovaly záměry kontroverzních tras rychlostní silnic. Jedná se o územní plán obce Drásov a obce Perná. První obsahoval rychlostní silnici R43, ten druhý rychlostní silnici R52. /1/

Lidem nejvíc vadí hluk a prach

21. 4. 2011

Zhruba necelé dvě stovky kriticky naladěných občanů se v úterý odpoledne sešly na brněnském výstavišti k veřejnému projednání druhého návrhu Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje.

Šest setin sekundy na občana. Tak vypadá projednání připomínek a námitek ke krajskému územnímu plánu.

20. 4. 2011

Způsob veřejného projednání ZURky /1/ odpovídá poněkud silovému přístupu kraje k projednávanému územnímu plánu. Po několikahodinové přednášce o tom jak byl ZUR ze strany zpracovatele koncipován, nastupuje fáze projednání připomínek. Zde ovšem platí tvrdší pravidla – tři minuty na osobu, po jejich uplynutí je vypnut mikrofon. Krajští radní v čele s hejtmanem jsou už dávno pryč, místo připomínek tisíců občanů a desítek obcí si vyslechli úvodní část sebeprezentace krajských úředníků. Tzv. zmocnění zástupci několika tisíc občanů byli po třech minutách utnuti (tomu odpovídá náš výpočet – zástupkyně tří tisíc občanů z Tuřan dostala 6 setin sekundy za každého. Výpočet pro další zástupce veřejnosti si provede laskavý čtenář sám. /2/

Prach, hluk a příliš mnoho aut, namítali lidé k územnímu plánu

20. 4. 2011

Především obavy z toho, jak zatíží okolí chystané stavby silnic R52 a R43, přivedly včera téměř dvě stovky lidí na veřejné projednávání krajského územního plánu. Měli poslední šanci protestovat.

Ticho, prosím!

15. 4. 2011

29. duben je Dnem boje proti hluku. Šetřit uši si ale musíme celoročně. Z hlasitých zvuků se totiž stává vážný problém.

Květnová demonstrace proti hluku- 7.5. ve 14 hodin v Praze

14. 4. 2011

Občanská iniciativa proti zvyšování hlukových limitů pořádá v sobotu 7. května 2011 ve 14 hodin na náměstí Jana Palacha v Praze demonstraci proti zvyšování limitů hluku.

Ještě jednou o hluku a limitech

7. 4. 2011

Sílí odpor veřejnosti proti záměru ministerstva - zvýšit novelou nařízení vlády č. 148 z r. 2006 - Hygienické zvukové limity ve venkovních prostorech až o 10 dB.

Lidem na Spořilově se zhoršuje zdraví

7. 4. 2011

Může za to prach a hluk z tisíců kamiónů projíždějících denně Spořilovskou ulicí

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 31 | Další

Partnerské servery

Portál Změna klimatu

stromy.arnika.org