Warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/hluk/wpmu-settings.php on line 45
Hluk & Emise

Emise&Hluk
Aktuality

Limity se zatím zvyšovat nebudou. Protest občanů přinesl ovoce.

11. 5. 2011

Plánovaná novela nařízení vlády č. 148/2006 Sb., která měla přinést zvýšení hygienických limitů hluku, byla nejspíš odložena. Lze tak usuzovat alespoň z informací na stránkách vlády, podle kterých bylo již v prosinci ukončeno zasílání připomínek, novela však není na programu nejbližšího jednání vlády.

Nepoučitelní úředníci: Proč se kraj vyhýbá posouzení variant dopravních projektů?

21. 4. 2011

Nejvyšší správní soud včera (20. 4. 2011) rozhodl o zrušení částí hned dvou územních plánů, které obsahovaly záměry kontroverzních tras rychlostní silnic. Jedná se o územní plán obce Drásov a obce Perná. První obsahoval rychlostní silnici R43, ten druhý rychlostní silnici R52. /1/

Lidem nejvíc vadí hluk a prach

21. 4. 2011

Zhruba necelé dvě stovky kriticky naladěných občanů se v úterý odpoledne sešly na brněnském výstavišti k veřejnému projednání druhého návrhu Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje.

Prach, hluk a příliš mnoho aut, namítali lidé k územnímu plánu

20. 4. 2011

Především obavy z toho, jak zatíží okolí chystané stavby silnic R52 a R43, přivedly včera téměř dvě stovky lidí na veřejné projednávání krajského územního plánu. Měli poslední šanci protestovat.

Šest setin sekundy na občana. Tak vypadá projednání připomínek a námitek ke krajskému územnímu plánu.

20. 4. 2011

Způsob veřejného projednání ZURky /1/ odpovídá poněkud silovému přístupu kraje k projednávanému územnímu plánu. Po několikahodinové přednášce o tom jak byl ZUR ze strany zpracovatele koncipován, nastupuje fáze projednání připomínek. Zde ovšem platí tvrdší pravidla – tři minuty na osobu, po jejich uplynutí je vypnut mikrofon. Krajští radní v čele s hejtmanem jsou už dávno pryč, místo připomínek tisíců občanů a desítek obcí si vyslechli úvodní část sebeprezentace krajských úředníků. Tzv. zmocnění zástupci několika tisíc občanů byli po třech minutách utnuti (tomu odpovídá náš výpočet – zástupkyně tří tisíc občanů z Tuřan dostala 6 setin sekundy za každého. Výpočet pro další zástupce veřejnosti si provede laskavý čtenář sám. /2/

Ticho, prosím!

15. 4. 2011

29. duben je Dnem boje proti hluku. Šetřit uši si ale musíme celoročně. Z hlasitých zvuků se totiž stává vážný problém.

Květnová demonstrace proti hluku- 7.5. ve 14 hodin v Praze

14. 4. 2011

Občanská iniciativa proti zvyšování hlukových limitů pořádá v sobotu 7. května 2011 ve 14 hodin na náměstí Jana Palacha v Praze demonstraci proti zvyšování limitů hluku.

Lidem na Spořilově se zhoršuje zdraví

7. 4. 2011

Může za to prach a hluk z tisíců kamiónů projíždějících denně Spořilovskou ulicí

Ještě jednou o hluku a limitech

7. 4. 2011

Sílí odpor veřejnosti proti záměru ministerstva - zvýšit novelou nařízení vlády č. 148 z r. 2006 - Hygienické zvukové limity ve venkovních prostorech až o 10 dB.

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 31 | Další

Partnerské servery

Portál Změna klimatu

stromy.arnika.org