Warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/hluk/wpmu-settings.php on line 45
Hluk & Emise

Emise&Hluk
Aktuality

V aleji Svobody varovali před hlukem

14. 9. 2007

Plzeň – Jak může vypadat hluk v okolí komunikace, po které projede denně na dvacet tisíc aut, předváděli včera v okolí aleje Svobody v Plzni odpůrci výstavby nové silnice přes Roudnou.

Lidé: Hluk od zdi je strašný

5. 9. 2007

OPAVA - Nová zeď musela dostat výjimku, protože hluk odrážející se od ní překračuje povolené limity. Obyvatelé paneláku na Ratibořské ulici č. 14, který se zdí sousedí, se s ní stále nemohou smířit.

Hluk u vás není, udivilo měření

31. 8. 2007

Olomouc - Stovka obyvatel osmipatrového panelového domu ve Foerstrově ulici v Olomouci začíná pochybovat o platnosti některých fyzikálních zákonů. Přestože jejich dům stojí u jedné z nejrušnějších silnic ve městě, podle Ředitelství silnic a dálnic je u nich hladina hluku v pořádku. Lidé tak nemají nárok na nová plastová okna, kterými správce silnice vybavuje všechny domácnosti v okolních domech, které nadměrný hluk obtěžuje.

Příliš hlučné Česko se nelíbí Bruselu

23. 8. 2007

Česko dokončuje hlukové mapy, které mají ukázat, nakolik lidé v okolí
silnic, železnic či ruzyňského letiště trpí hlukem. Ale nedělá to dost
rychle. Za zpoždění teď hrozí pokuta od Evropské komise.

Kritika právní úpravy ochrany před hlukem

16. 8. 2007

Ekologický právní servis zaslal Ministerstvu zdravotnictví ČR vyjádření k problematice právní úpravy ochrany zdraví před hlukem. Třístránkový materiál upozorňuje na různé nedostatky práva v souvislosti s hlukem, především nedostatky v zákoně č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Dokument je ke stažení na těchto stránkách v sekci Publikace.

Káva o čtvrté

1. 8. 2007

Český rozhlas 2 Praha

Cítíte se ohroženi hlukem?

1. 8. 2007

Reportáž Českého rozhlasu v pořadu Radiofórum na téma "Cítíte se ohroženi hlukem?" a následná diskuse mezi Michaelem Vítem, hlavním hygienikem ČR a Pavlem Douchou z Ekologického právního servisu

Hluk je velký. Vyměníme vám okna

30. 7. 2007

Olomouc - Obyvatelé Rolsberské ulice v Olomouci, kteří podali žalobu na Ředitelství silnic a dálnic, by se měli do roku 2009 dočkat nových protihlukových opatření. Zástupci ŘSD plánují na podzim v této oblasti nová měření hluku a výměnu oken. Podle právních zástupců obyvatel však tato opatření příliš nepomohou. Na žalobě, která leží u soudu, lidé i nadále trvají.

Tisková zpráva: Český hluk v Bruselu: občané si stěžují u Evropské komise

27. 7. 2007

Evropská komise se bude zabývat stížností českých občanů na Ministerstvo zdravotnictví, které nedokázalo včas zpracovat strategické hlukové mapy hlavních komunikací a městských aglomerací/1. Ty požaduje pořídit příslušná evropská směrnice na ochranu před hlukem/2. Pod stížnost se podepsala zejména občanská sdružení z Prahy a Brna, která reprezentují obyvatele domů a bytů zasažených extrémním dopravním hlukem/3.

Občanská sdružení si u EK stěžují kvůli zpoždění hlukových map

25. 7. 2007

Praha - 25.7. 2007 - Několik občanských sdružení si u Evropské komise stěžuje na Českou republiku, respektive na ministerstvo zdravotnictví, které podle nich nestihlo včas vypracovat takzvané hlukové mapy. Novinářům to dnes řekl Pavel Doucha z Ekologického právního servisu (EPS).

Předchozí | 1 | .. | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | Další

Partnerské servery

Portál Změna klimatu

stromy.arnika.org