Warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/hluk/wpmu-settings.php on line 45
Hluk & Emise

Emise&Hluk
Aktuality

Řešíme lomoz aut. Zabíjet ale může i hluk na nákupu

17. 2. 2011

S velkým odporem veřejnosti se setkal návrh ministerstva zdravotnictví zvýšit hlukové limity v silniční dopravě. Přitom stejně jako auta škodí našemu zdraví i hluk při nakupování či na diskotéce.

Odhlučnění magistrály se zase odkládá

9. 2. 2011

Praha se obrací na Ústavní soud, podle ní jsou rozsudky nevykonatelné. Hrozí však exekuce.

Vyjářili jsme se: Zákon o stížnostech: 10 000 pokuta za nadávky

7. 2. 2011

Je nový zákon o stížnostech pomoc lidem při jednáních s radnicemi? Nebo je to jen ochrana úřadů před nepohodlnými hlasy stěžovatelů?

Jak super je superstrategie?

4. 2. 2011

Ministerstvo dopravy zveřejnilo pracovní verzi strategického dokumentu, tzv. „superstrategie“ (1), která naznačuje, jakým směrem se bude rezort dopravy ubírat v následujících letech až do roku 2025. Dnes končí její připomínkování.

Speciální skupina řeší hluk

3. 2. 2011

Z důvodu nadměrné hlučnosti některých ze 1700 provozoven s hostinskou činností v Praze 1 zřídila tamější radnice speciální pracovní skupinu.

Nejsme sobci a nejsme proti obchvatům!

3. 2. 2011

DOBŘEJOVICE - Obec s osmi sty obyvateli v těsné blízkosti Pražského okruhu. Každý druhý tu podepsal petici proti plánovanému zvyšování hlukových limitů, se kterým počátkem minulého roku přišlo ministerstvo zdravotnictví. Proč právě tento resort? Tato otázka visela ve vzduchu po celou dobu našeho rozhovoru se zástupci dobřejovické radnice a petičního výboru.

Vyšší limity lidem neublíží

27. 1. 2011

Jak vidí změny hlukových limitů Jan Mareček, ředitel Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje.

Zvýší limity hluku u velkých silnic

27. 1. 2011

Ministerstvo zdravotnictví chce zvýšit hlukové limity o pět decibelů. Změna může urychlit dostavbu Dobrovského tunelů v Brně.

Stavby dostanou zelenou. Žít se však bude v hluku

27. 1. 2011

Zvýšení hlukových limitů v Praze by umožnilo výstavbu například části Pražského okruhu přes Suchdol i Běchovice. Obyvatelé mnoha městských částí i obcí se obávají, že hluk z rušných silnic by byl neúnosný.

Lidé rozhodně nechtějí zvýšit hlukové limity

27. 1. 2011

Asi stovka lidí včera navečer protestovala proti záměru ministerstva zdravotnictví před jeho budovou na Palackého náměstí zvýšit hlukové limity.

Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 31 | Další

Partnerské servery

Portál Změna klimatu

stromy.arnika.org