Warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/e/epsweb/data/www/hluk/wpmu-settings.php on line 45
Hluk & Emise

Emise&Hluk
Pokud se cítíte být obtěžováni nadměrným hlukem, můžete se na nás bezplatně obrátit.

  • Pomůžeme Vám zorientovat se v právní problematice všech složek životního prostředí.
  • Představíme Vám Vaše práva a možnosti, jak postupovat v situacích, kdy je ohroženo Vaše životní prostředí.
  • Zjistíme, zda správní orgán postupuje správně a poradíme Vám, jak postupovat, v případě, že zneužívá své postavení. Poradíme, co dělat, když Vám úřad dělá zbytečné obstrukce.
  • Představíme Vám možnosti, jak se zapojit do rozhodování o věcech veřejných či o problémech jež se Vás dotýkají.

Jak na to?

Navštivte naši webovou poradnu, kde jsme pro Vás připravili odpovědi na základní otázky.

Stále se nejste jistí? Nenalezli jste odpovědi na své otázky? Posoudíme Váš konkrétní případ. Nejprve se prosím podívejte, zda Vám můžeme pomoci. Pokud ano, uděláme to s radostí.

Nehledáte odpověď na právní otázky? Potřebujete jinou specializaci? Možná Vám pomohou v některé z ekoporaden ze Sítě ekologických poraden STEP,  Sítě jihomoravských poraden, Krajské sítě environmentílních center Krasec. Kvalitní elektronické poradny naleznete také zde: Portál Občanské společnostiAteliér pro životní prostředí.

Považujete-li právní pomoc EPS za užitečnou, zvažte prosím, zda nás můžete podpořit.

KDE POMÁHÁME

Chcete najít někoho, kdo by Vám sdělil svoje zkušenosti s řešením například problému s hlukem, těžbou či výstavbou ve Vašem okolí?

V EPS jsme se rozhodli vytvořit mapu nejzajímavějších případů, které řeší nebo řešili naši klienti.

Mapa Vám může pomoci najít lidi, kteří se potýkali s podobnými problémy jako Vy. V každém popisu případu se nachází kontakt na občanská sdružení, případně jednotlivce, kteří se případem zabývali.

Pro přehlednost jsme mapu rozdělili na tematické kategorie, odkazy na jednotlivé mapy naleznete pod touto kompletní mapou.


Partnerské servery

Portál Změna klimatu

stromy.arnika.org